Lobi Dekorasyonu | Otel Mobilyaları

Lobi Dekorasyonu

asortie 28 Ekim 2013 4
Lobi Dekorasyonu

Lobiler otellerin bir nevi vitrini pozisyonunda olan bölgelerdir. Dolayısıyla bu bölgelerin dekorasyonuna son derece dikkat etmek gerekmektedir. Lobilerin şıklığı aynı zamanda otelin de şık olduğunu ve gerçekten farklı bir kimliğinin olduğunu gösterecektir.
Lobi dekorasyonu konusunda son derece hassas davranmak gerekmektedir. Genellikle pek çok otelde şeffaf olan modeller kullanılmaktadır. Zeminin rengine uygun olan mobilyalar şeffaf sandalyelerden, şeffaf masalardan oluşabilmektedir. Aynı zamanda cam daire ile çevrelenmiş olan bir otel lobisi de pek çok otelin kullandığı modellerdendir.

lobi-dekorasyonu-1

Renkler konusunda pek çok farklı tercih söz konusu olabilmektedir. Lobi dekorasyonu söz konusu olduğunda beyaz en çok tercih edilen renklerden biridir. Beyaz koltuğun çevresi kahverengi ile kaplanabilir. Bunun yanında kırmızı modeller de pek çok otelde tercih edilmektedir. Kırmızının dikkat çekiciliği otelde kendini hissettirmektedir.

Bazı otellerde hemen merdiven girişinde lobi oluşturulmuştur. Kahverengi, beyaz ve kırmızı renklerinin uyumlu tonlarla birlikteliği lobiye farklı bir hava katacaktır. Koltuklar, masalar, sandalyeler, halılar gibi pek çok farklı eşyanın birbiri ile uyumlu bir şekilde birlikteliği son derece önemlidir. Sütunlarla süslenmiş otel lobilerinde aynı zamanda sütun renkleri ile uyumlu olan koltuklar, masalar ve halılar kullanılmaktadır. Tavanın ve zeminin de birbiri ile uyumlu olması otel lobisine ayrı bir şıklık katacaktır.

modern hotel lobby design, modern design, lobby design

Lobi dekorasyonunda hem renkler, hem motifler, hem modelin uyumlu olması son derece önemlidir. Bu sayede lobide vakit geçirmek isteyen pek çok kişi bundan keyif alacaktır. Bu durum da otelin daha da popüler olmasını sağlayacaktır.
Lobi dekorasyonu sadece lobileri değil aynı zamanda mekânları tasarlayan firmalar tarafından yapılmalıdır. Mekânın dekorasyonla uyumluluğunu sağlamak tam anlamıyla profesyonel bir iştir. Dolayısıyla gerçekten profesyonel firmalarla çalışmak istiyorsanız sadece koltuk ya da masa alan değil aynı zamanda mekan tasarımı yapan firmalar aracılığı ile lobi dekorasyonu yapılmalıdır. Bu sayede kalite de söz konusu işin beraberinde gelecektir.

4 Yorum »

 1. ahmet 29 Ekim 2013 at 11:57 - Yanıtla

  geçen yaz kaldığım otelin lobi dekorasyonunu çok beğenmiştim. işletme sahipleri otel dekorasyonuna ciddi anlamda çok önem veriyorlar.

 2. yeliz 30 Ekim 2013 at 12:03 - Yanıtla

  lobi dekorasyonu ne kadar gösterişli ve kaliteli olursa müşteri o kadar güven duyuyor otele ister istemez.

 3. mustafa 31 Ekim 2013 at 10:21 - Yanıtla

  otel dekorasyonunda resepsiyon lobi gibi alanların dekorasyonu otelin kimliğini belirlediğinden biraz daha fazla önem taşır. lobi mobilyaları ne kadar kaliteli temiz hijyenik ve konforlu olursa müşterilerin aklında o kadar iyi kalacaktır.

 4. selim 1 Kasım 2013 at 16:43 - Yanıtla

  lobi dekorasyonu sade ve konforlu mobilyalardan seçilmeli. aydınlık ve göz yormayan mobilya seçimi yapılmalı.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »


You might also likeclose