Resepsiyon Tasarımları Ve Mobilyaları | Otel Mobilyaları

Resepsiyon Tasarımları Ve Mobilyaları

asortie 30 Ekim 2013 4
Resepsiyon Tasarımları Ve Mobilyaları

Resepsiyon otelin giriş kısmında olan müşterilerin karşılandığı bölümdür. Herhangi bir müşteri otele ilk girdiğinde resepsiyon bölümü ile karşılaşmakta ve otelle ilgili ilk düşünceleri o anda oluşmaya başlamaktadır. Dolayısıyla şık tasarlanmış bir resepsiyon aynı zamanda müşterilerin de otelin kimliği ile ilgili olumlu düşünceler geliştirmelerini sağlayacaktır. Dolayısıyla bu şekilde otel bir imaj kazanmış olacaktır.

resepsiyon-1

Resepsiyon tasarımları değerlendirildiğinde pek çok farklı tasarımın söz konusu olduğu söylenebilir. Bazı resepsiyonlar geniş şekilde tasarlanmaktadır. Bazı resepsiyonlar ise otelin girişinin büyüklüğüne göre dar olarak tasarlanabilmektedir. Bu noktada önemli olan otele en çok yakışacak ve en şık duracak olan modellerden yana karar vermek olacaktır.

Aynı zamanda ahşap resepsiyon tasarımlarının pek çoğu beğenilmektedir. Ahşap bulunulan ortama ağır bir hava vermektedir. İşçilik de söz konusu olduğunda son derece şık bir tasarımın ortaya çıkma ihtimali oldukça fazladır. Dolayısıyla işlemeleri ve desenleri ile ahşap olan bir tasarımı tercih edebileceğiniz gibi sade beyaz ya da şeffaf olan tasarımlar arasından da karar verebilirsiniz. Bu noktada önemli olan otelin tam olarak nasıl bir imaj sergilemesini istediğinizdir.

resepsiyon-3

Resepsiyon mobilyaları genellikle kahverengi olsa da bazı mobilyalar beyaz ya da kırmızı renklerinden seçilebilmektedir. Aynı zamanda sadece siyahın kullanıldığı mobilyalar da vardır. Önemli olan renk seçiminin ortamla tam bir bütünlük göstermesidir. Sadece renk değil aynı zamanda model de bulunduğu ortamla uyum içinde olmalıdır. Ancak bu sayede şıklık sağlanmış olacaktır.

Tüm bunlardan hareketle sadece mobilya tasarlayan değil, aynı zamanda mekân tasarlayan firmalardan yana tercihte bulunmak son derece önemlidir. Resepsiyon tasarımları arasından seçim yaparken sadelik ve şıklık öncelikli olarak değerlendirilmelidir. Bu sayede müşteri otele girdiğinde ilk aşamada karşılaştığı görüntüden hoşlanabilecektir. Bu durum daha fazla müşterinin otele kazandırılmasını ve bunun yanında otelin konseptinin oluşmasına yardımcı olacaktır. Firmamız tam anlamıyla bunu sağlamak için çalışmaktadır.

4 Yorum »

 1. ışıl 31 Ekim 2013 at 10:16 - Yanıtla

  resepsiyon tasarımı otelin kimliği açısından oldukça önemli. otel dekorasyonunda özellikle lobi mobilyaları lobi koltukları lobi aksesuarları daha büyük önem taşıyor.

 2. nermin 1 Kasım 2013 at 10:06 - Yanıtla

  resepsiyon tasarımı konusunda çoğu zaman yapılan hata gereksiz kullanılan aksesuarlar bence. Lobi bence olabildiğince sade ve şık görünmelidir. Gereksiz kalabalık yaratan aksesuar kullanımı bence yanlış.

 3. Özgür Utku 10 Kasım 2013 at 13:28 - Yanıtla

  Otellerdeki ilk karşılama çok önemli olduğundan resepsiyon mobilyaları ve otel giriş dekorasyonu çok iyi ve etkileyici olmak zorunda.

 4. numan 10 Kasım 2013 at 23:28 - Yanıtla

  resepsiyon mobilyaları titizlikle seçilmeli…

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »


You might also likeclose