Otel odası tasarımı son derece önemlidir. Otellerin her birinin farklı model koltuklarla ön plana çıktığı görülmektedir. Genellikle en şık otellerde klasik olan mobilyalar tercih edilmektedir. Bunun nedeni klasik olan modellerin genellikle son derece şık durması zarafeti de beraberinde getirmesidir. Özellikle otel lobilerinde klasik modelde olan koltuk modellerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Klasik otel mobilyalarına işçilik son derece önemlidir. Bunun nedeni bir mobilyanın ağırlığının işçiliği ile orantılı olmasıdır. Oyma motifler beş yıldızlı olan otel mobilyalarında çok sık kullanılan motiflerdir. Bu motiflerin ön plana çıkması söz konusu mobilyaların cazibesini de arttırmaktadır.

oyma-motifli-otel-mobilyaları-2

Otel odası tasarımı yaparken sadece mobilya değil aynı zamanda mekân tasarlayan firmalarla çalışmak oldukça önemlidir. Bunun sonucunda ortaya şaheser olarak nitelendirilebilecek atmosferler çıkmaktadır. Oyma motiflerin bu kadar fazla ön planda olması mobilyalara sanatsal bir nitelik kazandırmaktadır.

Oteller pek çok kişinin kısa süre içinde kalmak istediği ve bu zaman zarfında istediği gibi zaman geçirmek istediği mekânlardır. Söz konusu mekânların özenle tasarlanmasının nedeni buraya gelecek kişilerin kısa sürede de olsa kendini iyi hissetmesini sağlamaktır. Bu nedenle her şey son derece şık ve gösterişli olmalıdır. Otel mobilyalarının tasarımı konusunda sanatsal motiflere dikkat etmek otel odalarının kalitesini de arttıracaktır. Sanatsal motiflerin pek çoğu da oyma motifleri dikkate alarak hareket etmektedir.

oyma-motifli-otel-mobilyaları-4

Otel mobilyası tasarımında en önemli şey her şeyin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle çalışacağınız firma sadece mobilya değil aynı zamanda mekan tasarımı konusunda da uzman olan bir firma olmalıdır. Mobilyaların halılarla, perdelerle odada bulunan aksesuarlar ve süs eşyaları ile uyumlu olması, sade ve şık olması önemlidir. Bu sayede otelde huzur da kendiliğinden yakalanmış olacaktır. Otel mobilyası tasarımı mekan tasarımı demektir. Mekan tasarımında sanatsal işçiliğe önem vermek de zarafeti beraberinde getirecektir.