Doğallıktan yana olan ve abartıya kaçmak istemeyenlerin ilk tercihi olan country otel mobilyaları tatilciler açısından dikkate değer bir konudur. Çünkü rahatlamak ve eğlenmek için çıkılmış bir tatilde istenmeyen tarzda mobilyalarla karşılaşmak ve gece gündüz onlarla aynı ortamda kalmak insanı sıkacaktır. Sıkılmak istemeyen bir tatilci de gideceği otelin iç ve dış mekân tasarımlarını önceden takip etmeli ve kendi zevkine göre de doğru bir tercihte bulunmalıdır. Tabi bu tercihler otel yönetiminin elinde olabilecek şekillere göre yapılmalıdır.

country-otel-mobilyaları

Country tarzı denince akla ilk gelen oluşumlar köy evi tarzındaki, ahşap dokuların baskın olduğu doğal tarzlar gelir. Pek çok insan bu tür yerlerde vakit geçirmeyi sever ve uzunca bir süre de burada yaşamak ister. İç mekan country tarzıyla tasarlandıktan sonra dış mekana da köy havası verilerek tasarım tamamlanabilir. Bu tarz şimdiye kadar evlerden başka alanlarda kullanılmış olmamakla birlikte country otel mobilyaları ile turizm konusunda da adından bahsettirmeye başlamıştır. Bu tür tasarımlar yapan tasarımcılar ulaştıkları bilgilere göre hangi eşyanın hangi renkle daha doğal görüneceğine ulaşabilirler.

asortie-country-otel-mobilyaları

Koltuklar, kanepeler, sandalyeler gibi yüzlerce parça eşyaya sahiplik eden çoğu otel az sayıda müşteriye özel bu uygulamaları yürütmektedir. Bunun nedeni ise tam doğal tarzdaki bir takımın biraz maliyetli olmasıdır. Maliyetten kurtulmak isteyen işletmeciler de gittikleri ortamda doğallık arayan tatilcileri gelecek seneye kaybetmiş olurlar. Aynalar, konsollar, yatak başları, gardroplar, komodinler gibi ürünlerin de yer aldığı country otel mobilyaları birçok otelin en baştaki tasarım planlarında dikkat edilmesi gereken konulardan bazılarıdır.

Bu tarz mobilyalarda ahşabın büyük bir önemi vardır. Aksesuar olarak da ana malzeme olarak da ahşap tercih edilir. Çünkü otelin içine kocaman bir ağaç dikmek yerine doğallığı daha kısa yollardan yansıtan yumuşak dokunuşlu çeşitli tonlarda ahşap malzemeler kullanılabilir. Böylece bulunulan ortama hem doğallık duygusu katmış olunur hem de farklı bir tasarım denenmiş olunur.