Evde Yaz Ayları İçin Yerleşim Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında kıyafetlerimizi hafiflettiğimiz gibi evdeki eşyaları da hafifletmek isteriz. Bu nedenle evimizin dekorasyonunu da hafifletmek isteriz. Ancak birçok kişi, evde yaz ayları için yerleşim nasıl olmalı merak eder ve nasıl dekorasyon yapması gerektiğini bilmez. Bunun için ne şekil bir yerleşim yapmanız gerektiğini bilemiyorsanız, mutlaka dekorasyon dergilerini karıştırmanız gerekecektir. Çünkü fazla eşyaları kaldırarak, ihtiyacınız olanı kullanmakla yetinenlerden değilseniz, mutlaka biraz fikir edinmeniz gerekecektir. evlerde yazın yerleşim

Azla Yetinmeyi Bilin

Azla yetinmeyi biliyorsanız, zaten gereksiz alışveriş yapmanıza da lüzum olmayacaktır. Bu yüzden eşyalarınızı hafifletmek ve ferahlatmak istediğinizde, halılar ve battaniyelerden işe başlayabilirsiniz. Kalabalık evi biraz sıcak gösterir ama yaz aylarında oldukça rahatsız edicidir. Bu nedenle olabildiğince fazlalıklardan kurtulmanız gerekecektir. Kalabalık değilseniz, kendinize uygun bir masa ve sandalye tercih edebilirsiniz. İstediğiniz oturma düzenini netleştirerek, elde etmek istediğiniz alandan maksimum verim elde edebilirsiniz. Eviniz daha ferah ve rahat olur.

Ortaları Açın

Evinizde orta kısımlardaki masa ve pufları kaldırın. Bu daha geniş bir alan sağlayacağı için evinizi de geniş görmenizi sağlar. Evin ferahlığı size serinlik de hissettirir ve bu nedenle yaz ayı için dekorasyon işine başlarken, eskileri atmakla işe başlayabilirsiniz. yazın ev dekoru

Renkleri Kullanın

Yazın müjdecisi olan canlı renklerle her zaman en iyi sonucu bulabileceğiniz dekorasyonunuz için, eviniz için doğru rengi bulabilirsiniz. 2023’nin gözde rengi olan sarı ve griyi birlikte kullanabilirsiniz. Limon sarısı ya da küf sarısı gibi farklı tonlar deneyebilirsiniz. Kontrastlıkları tercih ederek, dilediğiniz gibi dekorasyonunuzu en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

Şık Dekoratif Detaylar

Değişik dekorasyon trendleri için modern mobilyalarla evinizi dekore edebilirsiniz. Şık alternatiflerle değerlendirebileceğiniz yeni nesil renkli mobilyalar,  tercih edebilirsiniz. Minderler ya da küçük zigon sehpalar kullanarak oldukça kolay bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı zamanlarda ve yerlerde kullanacağınız yazlık dekorasyon ürünleri ile sadece salonunuzu değil, bahçe ve balkonlarınızı da canlandırabilirsiniz. Salıncak ya da minderleri bu dış mekanlarda da kullanabilirsiniz ve renkli tüller, hamaklarla yaz mevsiminin sıcaklığını ışık akşam rüzgarlarıyla atabilirsiniz.
yazın evlerde yerleşim
Asos klasik koltuk