Turizm ve otelciliğin çok önem arz ettiği ülkemizde, her geçen yıl sayısı artan turistleri etkileme açısında turizmciler, farklı konseptlerde tesisler açmışlardır. İster modern anlayışta olsun ister klasik anlayışta olsun pek çok çeşit otel bulmak mümkündür. Otellerin oluşumunu kullanılan mobilyaları belirlemektedir. Çünkü her bir odası, banyosu, lobisi bir uyum içerisindedir. Bir otel konseptini eski anlayıştan yana kullandığında, izleyeceği yol klasik otel mobilyalarıdır. Yatak ve dolaptan oluşan bu standart odalara, duruma göre çok daha fazlası eklenebilmektedir. Ve bir retro perspektif yaratan lüks bir oda ortaya çıkabilmektedir.

klasik-otel-mobilyaları

Klasik kelimesi adından da anlaşılacağı gibi geçmişin izlerinden yola çıkmıştır. Asla demode kelimesi ile yan yana gelemezler. Günceldirler ve kaybolmayan bir kültürü taşımaktadırlar, ayrıca ister lüks klasik ister standart klasik gibi, iki farklı anlayışa sahiptirler. Standart normal bir odada, konaklayan misafirin beklentisi yüksek değildir. Bu da az risk taşımak demektir. Klasik otel mobilyaları tasarımları renkleri tasarımların uyumu ahengi ile fazla tartışma konusu olmazlar. Lüks tasarımlarda ise ahşabın yoğunluğu göze çarpmaktadır. Koyu ceviz tonları ile kadife yeşil berjerler, yatak örtülerindeki minimal sadeliğe çok sayıda yastık eşlik etmektedir. Aslan pençesi şeklinde ahşap kolçaklı sandalyeler ve üzerindeki döşemeler özenle seçilip klasikliğin ruhunu yansıtmaktadırlar. Bu odalarda modernliğe yer yoktur. Kendi büyüsünü korumak istemektedir. Perdelerden rengi ve tonu bile bu atmosferi etkileyen elamanlardan bir tanesidir. Ayrıca aydınlatmaların, ısıtma sistemlerinin veya duş sistemlerinin genel ahenge ters düşmemesi için özen gösterilmelidir. Ne kadar dikkat edilirse, oda içinde konaklayan misafirin konforu o kadar artacak, ilerisi için artı puan kazandıracaktır.

klasik-otel-mobilyaları-fiyatları

Klasik otel mobilyaları fiyatları kullanılan malzeme ve gerçekliğine yakın olması anlamında farklı rakamlarda olabilmektedir. Misafirlerine geçmişini izlerini konforlu bir ortamda sunmak isteyen ve standardının üzerinde bir hizmet beklemeyen müşteriler için en uygun konaklama ortamlarıdır.

klasik-otel-mobilyaları-tasarımları