Otellerin en temel amacı insanları evlerinde hissettirmektir. Ancak bazen insanlar kendilerini evlerinde hissetmekten daha fazlasını isterler. Kendilerini özel hissetmek hoşlarına gider. Lüks ve zenginlik birçok kişi için bir bütündür. Otellerde kullanılacak klasik tarzda görkemli bir dekorasyon içerisinde yer alan küçük ayrıntılar lüks ve zenginlik hislerini yaşatırlar. Kim bir günlüğüne de olsa bir sarayda yaşamak istemez ki?

Klasik tarz daima dünya üzerinde kendisine bir yer bulur. Kısacası klasiğin modası asla geçmez, asla eskimez. Ve her zaman güzellikle bağdaşır. Sade bir güzellik olmasa da büyüleyicidir. Klasik dekorasyon otellerin makyajıdır diyebiliriz. Küçük dokunuşlarla, tüm mekanlar birer saraya çevirilebilir.

Özellikle günümüz dünyasında, gri betonlar arasında yaşayan insanların klasik tarzdan hoşlanması çok normaldir. Bu bir nevi geçmişe dönme isteğidir. Rönesans döneminin Floransa’sına ya da Osmanlı dönemi İstanbul’una kaçma arzusudur. Oteller de bu talep yöünde yaptıkları dekorasyonlarla müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutabilirler ve daha kapsamlı bir konuk profiline sahip olabilirler. Kısacası klasik dekorasyon oteller için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

prag-otel-dekorasyonu-3

otel-dekorasyonu

otel-oda-mobilyasi-1