Otellerde mevcut olan lobiler, müşterilerin işletme hakkında ilk izlenimlerini oluşturdukları nokta konumundadırlar. İşletmede sunulan hizmet ne kadar üst düzey olursa olsun, lobideki genel tasarım ve kaliteden tatmin olmayan kişi, ziyareti boyunca tam anlamı ile memnuniyet duygusuna erişemeyecektir. Bu bağlamda lobilerde kullanılan tüm mobilya ve aksesuarların en kaliteli ürünlerden özenle seçilmeleri gerekmektedir.

lobi-koltukları-1

Lobi koltukları, otelin hali hazırdaki ziyaretçilerini ve giriş yapmak üzere olan kişileri günün her saatinde ağırlamak üzere hazır bekleyen ve ciddi bir kullanım yoğunluğuna sahip olan mobilyalardır. Ortak kullanım alanı kabul edilen bir noktada bulunduklarından dolayı sunduğu rahatlığın üst seviyede olması gerektiği gibi, hijyen anlamında da kısa veya uzun vadede problemlere mahal vermemesi gerekmektedir. Gün içinde yüzlerce insanın farklı kıyafetler ile üzerine oturduğu bu koltuklar, kir ve mikrop barındırmayan ve kolay temizlenebilen malzemelerden üretilmiş olmalıdırlar.

Misafirler otel odalarında her ne kadar rahat olsalar da, bu durumu restoran, bar ve lobi gibi alanlarda da sürdürmek istemektedirler. Sıradan oturma grupları kişisel evlerde bile belirli bir süreden sonra sarma ve aşırı yumuşama gibi problemlere maruz kaldığından, kullanım hayatı boyunca sayısız kişinin üzerinde oturduğu otel lobisi koltukları, bu tarz olumsuzluklardan etkilenmemelidir. Gerek misafir gerekse işletmenin bu tarz problemler ile uğraşması durumunda maddi ne manevi pek çok zarar ile karşılaşılacağından dolayı, durumun bilincinde olan işletmeler otel lobilerinde koltuk seçeneklerini iyi analiz ederek, en uygun ürünleri kullanmaktadırlar.

lobi-koltukları-2

Otel lobi koltukları genellikle kaliteli deri malzeme ile kaplı durumdadır. Zarar görmesi zor ve kir tutmayan bir madde olan deri ile kaplı olan oturma grupları içecek dökülmesi, sigara yanığı ve kıyafetlerden bulaşan toz gibi olumsuzluklardan minimum etki görecektir. Özellikle günlük periyodik temizlikler esnasında bu koltukların kısa sürede ilk günkü parlak ve canlı görüntüsüne tekrardan ulaşabilmesi sayesinde, uzun süreli kullanımda çift taraflı büyük bir memnuniyet yaratılmasını sağlamaktadır. Tüm otel mobilyası ve lobi koltuk seçenekleri hakkındaki ihtiyaçlarınız için firmamıza başvurarak, kaliteye uygun fiyatlar karşılığında sahip olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.