Bir otele gelen müşteri, karşılanış, ve check-in işlemlerinden sonra belki de yorgun bir şekilde odasına çıkarıldıktan sonra odası ile baş başadır. Otelin konumu ve hizmeti ne kadar iyi olursa olsun, odanın genel ahengi eğer bir stili yansıtmıyorsa, ve göze hitap eden kendi içerisinde bir şıklıktan uzaksa, hanesine bir eksi puan konulacaktır. Ülkemizde gelişen turizmcilikle birlikte insanlar artık bir otelde kalmadan da, web siteleri sayesinde o otel hakkında fikir sahibi olabilmektedirler. Yani bir müşteri otelden memnun ayrılmayınca eksi puanlarla çevresine otelden bahsedecek ve tavsiye etmeyecektir. Pek çok faktör müşteriyi etkileyeceğinden, otel sahipleri tarz konusunda oldukça hassas davranmak zorundadırlar. Modern otel mobilyası çeşitleri otelin yakalamak istediği lüksle doğru orantılı bir şekilde oldukça geniştir.

modern-otel-dekorasyonu

Bir otelde olması gereken Modern otel mobilyaları; sadece yatak dolap ve klimadan ibaret sanmak büyük bir yanılgıdır. Yataktan dolaba, aydınlatmaya, halıya ve perdeye kadar her şey bir ahenk içerisinde stilize edilmelidir. Duvar kâğıtları olsun nevresim takımlarına kadar, bir odayı var eden bütün elemanlar bir karakteri yansıtmalıdır. Bu konuda oteller kendi içerisinde çeşitli konseptler belirlemişlerdir. Kimisi minimal ve çağdaş çizgilere sahip yatak, dolap ve komodin kullanmaktadırlar. Bunların renklerine uyum sağlayacak duvar kâğıtları ve aksesuarlar seçilmektedir. Modern mobilya kullanımı klasik tarza oranla daha lüks bir çizgide durmaktadır. İçerisine teknoloji girebilir. Yeni olanı müşterisi ile paylaşmaktır esas olan. Öte yandan modern çizgilere sahip bir mobilyada klasik bir anlayışa sahip herhangi bir mobilya kullanmak ahengi bozacağından konsepte en uygun mobilya seçmek önem teşkil etmektedir. Otel mobilyası tasarımları genel ahenge uygun bir şekilde, göze hitap ettiği kadar sağlamlığı ile güven vermelidir. O mobilyaları yüzlerce insan kullanacaktır. Üzerinde çocuklar zıplayacaktır. Durum böyle olunca tasarımların yanı sıra iyi bir malzeme kullanımı uzun vadede kâr demektir.

modern-otel-mobilyaları

Her müşteri güzel bir tatil geçirmek ister, otelin konumu ne olursa olsun, hangi hizmetleri sunarsa sunsun, neticesinde müşteri vaktinin bir bölümünü odasında geçirecektir. Modern ve kendi içerisinde şık bir oda gelecek vadede otele artı olarak geri dönecektir.

modern-otel-tasarımları