Aydınlanma ihtiyacı eskiden bu yana daima varolmuştur. Evlerimizde, ofisimizde; otururken, çalışırken hatta televizyon izlerken bile ihtiyaç duyduğumuz elektrik hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Durum böyleyken dekorasyonumuzda kullandığımız aydınlatma ürünleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle de büyük ve lüks otellerin aydınlatma sistemleri seçimi doğru yapılmalıdır.

Lüks otellerde rastladığımız devasa büyüklükteki otel avize modelleri otel dekorasyonunun bir parçasıdır. Otel dekorasyonları yapılırken sadece otel mobilyaları değil aynı zamanda hatta özellikle aydınlatma sisteminin kusursuz olmasına önem verilir. Çünkü yanlış aydınlatma, kullanılan otel mobilyalarını da kötü gösterecektir. Otellerdeki aydınlatma sistemleri evimizde yahut ofisimizde kullandığımız sistemden çok farklıdır. Otellerin lobisinde kullanılan otel avize modelleri dikkat çekici büyüklükte ve şıklıkta olmaktadır. Hatta çoğu otellerde mutlaka rastlamışsınızdır otele ayak basar basmaz ilk dikkatinizi çeken şey otel lobisinde kullanılan avize modelleri olur. Farklı farklı modellerde tasarlanan otel avizelerinin otel lobisinde bulunan mobilyalarla da uyumu çok önemlidir. Otel odası aydınlatma sistemlerinde ise genellikle avize yerine daha çok spot aydınlatma sistemi tercih edilir. Tabii bu durum otel odalarının özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı otel odası avize modellerinde de en az lobilerde kullanılan avize modellerindeki şıklık ve ihtişama rastlayabiliyoruz. Otel odası fiyatlarına göre bu da değişiklik göstermektedir.

otel-avize-modelleri

otel-avize-modelleri-ve-fiyatları

otel-aydınlatma-sistemleri

Otel dekorasyonunu bir bütün olarak değerlendirecek olursak otel avize modellerinin seçiminin de ne kadar önemli olduğunu görmüş oluruz. Özellikle de otel odası aydınlatmalarının gözü rahatsız etmeyecek türden ve otel odası mobilyalarını en iyi şekilde yansıtacak seviyede olması gerekmektedir.