Daha girerken lobisi ile konuklarını etkisi altına alan otel dekorasyonu bir otelin başarısına doğrudan etki eden oldukça önemli bir faktör. Otel dekorasyon örneklerine bakacak olursak en başta klasik temayı gördüğümüz otellerin sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Klasik temanın bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi yıllarca kullanılsa dahi küçük ayrıntılar ile eski ve demode algısından uzak tutulabilme potansiyelidir. Klasik ve avangart bir tema her zaman için gelen misafirlerin kendilerini ihtişam içinde hissetmelerine ve daha fazla memnun kalmalarına sebep olacaktır. Bu durumda dayanıklı klasik mobilyalar ile tasarlanmış bir otelde hem işletmeci hem de müşteriler memnun kalır.

otel-dekorasyon

otel-dekorasyonu

Otel lobi dekorasyonunda da aynı ihtişam birçok otelde ortak olarak göze çarpan öğelerden. Lobi dekorasyonunda iki tarza rastladığımızı söylemek mümkün. Bunlardan ilki az önce de bahsettiğimiz klasik tarz. Altın varakların olmadığı otellerin sayısı çok da fazla değil. Bu tarzdaki otellerin çoğuna dikkat ederseniz bordo halılar, altın varaklı aksesuarlar olduğunu göreceksiniz. İkinci bir tarz ise modern konsept. Bu da daha yenilikçi ve daha sade tarzı tercih eden otellerde göze çarpıyor. Her anlamda sade ve net öğelerin olduğu modern tarza sahip otellerde dekoratif biblolar dahi oldukça sade ve göz yormayan cinsten. Renkler de keza beyaz, gri ve siyah üçlüsü arasında tercih ediliyor.

otel-dekorasyon-fikirleri

Otel mobilyası üreticilerinin koleksiyonlarına bakacak olursak çok fazla çeşitliliğin ve farklı uçlardaki modellerin değil aynı tarzların etrafında olan benzer mobilyaların olduğunu görüyoruz. Otellerde farklılık oluşturmak istenirse bu daha çok aksesuarlar ile gerçekleştiriliyor. Doğru olan da bu. Otel dekorasyon firmalarında birçok şey genel olarak birbirine benzer. Örneğin lobide yer alması için üretilen bir koltuk setinde her zaman için ilk tercih deridir. Deri koltuklar ofisler ve otel lobileri için demirbaş olarak addedilebilir. Bir oteli dekore etmek bir evin dekorasyonundan daha kolaydır.

otel-dekorasyon-firmaları

Photo Courtesy of the O'ahu Visitors Bureau