Otel odası dekorasyonunun iyi olması otelin müşterilerine verdiği önemdir. Unutulmamalıdır ki bir otelin müşterilerine vereceği ilk ve en önemli hizmet görselliliktir. Bu görsellik ise otel dekorasyonundan başka bir şey değildir.

Otel dekorasyonu, otelin müşterileri kitlesine göre değişen hatta konseptlerde dahi oldukça uç noktalarda oynamalara neden olan önemli ve ayrıntı isteyen bir iştir. Bu bakımdan da otel dekorasyonun püf noktaları pek merak edilen çok soru sorulan bir konudur.

Konsept otellerdeki dekorasyon.

Konsept oteller özellikle tatil yörelerinde hızla yayılıyor. Kişilere farklı tatlar yaşatmak isteyen otel sahiplerinin bu radikal kararları maalesef iyi bir dekorasyon olmadan çok da başarılı olmuyor. Bu yüzden de konsept otel yarışına giren oteller, aynı zamanda tarz yarışması havasında…

Saray konsepti otel dekorasyonun püf noktaları, mobilyalardır. Mobilyaların açık renkli seçilmesi gerekir, ayrıca otel lobisi asma tavanla saraylara layık hale getirilebilir. Çini bir vazo ya da varak bir ayna gibi aksesuarlar da durumu güzelleştireceği için saray konsepti elde edilmiş sayılacaktır. Daha da ileri gitmek isteyen otel sahipleri, herhangi bir teknolojik ürünü lobide bulundurmayabilir; mesela bankoları daha yüksek ve hatta desen olarak hat sanatlı ya da kakmacılıkla kullanabilir, bu şekilde bilgisayarları saklayabilir. Daha da ileri gitmek isterse telefonları 70’lerin beyaz – sarı avizeli telefonlarına dönüştürür.

Masal diyarı konseptli otel dekorasyonun püf noktaları ise daha karmaşık ve biraz da zordur. yaratıcılığın asla durmadığı bu tür dekorasyonlarında masal kahramanlarını duvarlara boya gibi çizebilirsiniz. Ayrıca mobilyaları da klasik – saray tarzında seçerek oraya gelenleri tarihin fantastik dünyasında bir yolculuğa çıkarabilirsiniz.

Rahatlık mı şıklık mı?

Otelcilerin en çok ikileme düştükleri ve genelde ya rahat ya şık oldukları bir sendronumdur. Bu durum aslında rahat ve şık otel dekorasyonun püf noktalarını bilmemekten kaynaklanır.

Bir otel odası hem göz zevkine hem de beden sağlığına hitap etmelidir. Her ikisinin bir arada bulunmadığı oteller, haklı olarak insanların tercih rotasına giremezler. Peki hem rahat hem şık otel dekorasyonun püf noktaları nelerdir ?

Öncelikle yıldız parçaları seçmelisiniz otel odasında. İnsanın rahatlığı arayacağı en önemli mobilya ne olabilir; kuşkusuz yatak. Bu yüzden yatağın şıktan ziyade rahat olması kabul edilebilir bir gerekçedir. Ayrıca yatağın çevresinde cibinlik olması da size artı puan kazandıracaktır. Nitekim siz hem şık hem de rahat bir otel yatağı istiyorsanız yatak başlıklarına yoğunlaşmalısınız. Otel tasarımına uygun yatak başlıkları size layık olduğunuz güzel ortamı sağlayacaktır.

Otel odasındaki bir diğer yıldız parça ise şık olması neredeyse zorunlu olan giysi ve televizyon dolaplarıdır. Bu eşyalar, kişinin gözü önünde olacağı için her zaman ama her zaman dikkat çeker. Ayrıca birçok insan da birkaç gün kalacağı otel odasında, giysilerini dolaba yerleştirmeyi istemez. Bu yüzden de dolapların geniş ya da işlevsel olmalarından ziyade şık olmaları yeğdir. Şık olmaları için ufak tefek otel dekorasyonun püf noktalarını kullanabilirsiniz. Örneğin klasik bir tasarımsa otel odası, dolap kapaklarına hat sanatını ya da kakma sanatını kullanabilir, dolap kulpları için klasik tokmaklar kullanabilirsiniz. Televizyon masası da bu duruma dahildir. Çok fazla işlevsel olmasına gerek yoktur; onların görevi göz doyurmaktır.

Otel odası dekorasyonun püf noktalarındaki diğer parça eğer varsa oturma yerleridir. Oturma gruplarının ya da kanepenin rengi mutlaka açık renk olmalıdır. Ağır kumaşlar kullanılmamalı ve mobilya ile kumaşın uyumu sağlanmalıdır. Otel odasındaki koltuklar aynı yataklar gibi hem şık hem de rahat olmak durumundadırlar. Bu bakımdan da klasik mobilyalar, otel odalarına daha uygundur.

Klasik mobilyalar otel dekorasyonunda kullanılır mı?

Elbette kullanılabilir ve odaya da başlı başına bir hava katar. İnsanların kendilerini özel hissetlerini sağlarsınız, en azından modern dünyadan gelen birisi için iyi bir kaçamak olur. Arabaların gürültülerinden ya da şehir stresinden tamamen arınmış saray konsepti ile tasarlanmış bir otel odası, birçok açıdan sizin için güzeldir.

Klasik mobilyalar sağlam yapılardır. İskeletinde kullanılan masifler sayesinde uzun yıllar boyu bu koltukları kullanabilirsiniz. Lakin otel değişikliğe giderse siz bu koltukları atmak zorunda değilsiniz, koltukların kılıfı değiştirilerek yepyeni koltuklar elde edebilirsiniz.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için www.asortie.com adresini ziyaret etmenizi öneririz. Yarım asıra yaklaşan tecrübesiyle Asortie, bize klasik mobilyanın rüyasını yaşatmaktadır.

otel-dekorasyonu

otel-lobi-mobilyaları

otel-odası-mobilyaları

hijyene-elverişli-otel-mobilyaları

klasik-otel-mobilyaları