Yaşam alanlarımızın konforlu olması kadar görsel açıdan da güzel olması gerekmektedir. Bu durum otel gibi geniş kullanım alanlarında daha da önemli hale gelmektedir. Otel dekorasyonu yaptığınızı düşünün… Evimizin bile dekorasyonunu yaparken ne kadar zorlanıyoruz, kaldı ki oteller müşteriyi memnun etme çabasında olduğundan dolayı insanların isteklerine cevap verme amacına sahip. Lakin ev dekorasyonunda durum böyle değil; dekorasyonumuzu tamamen kendi isteklerimize uygun olarak yapıyoruz.

Otel dekorasyonu yapmanın hayli zor bir iş olduğu aşikar. Otel mobilyaları seçimi; otel duvar rengi, otel perdeleri, otel lobi koltukları, otel odası mobilyaları, otel halıları, otel perdeleri, otel banyo mobilyaları ve daha sayabileceğimiz birçok ayrıntı vardır. Detay gibi görünen ama aslında detay olmayan ve otel dekorasyonu için oldukça büyük öneme sahip otel aksesuarları, oteli zenginleştiren ve görsel anlamda oteli çekici kılan unsurlar arasında yer alıyor. Otellerde uzun koridorların, otel duvar dekorasyonu fikirleri değerlendirilerek şık ve görsel anlamda estetik olan tablolarla zenginleştitilmesi gerekmektedir. Aksi halde çok yavan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Tabii ki bu görsel güzellik sadece tablolarla değil aynı zamanda duvara monte aydınlatmalar ile de sağlanabilir. Bunun dışında dekoratif oymalı duvar şekillerine de çok sık olmasa da rastlamaktayız.

otel-duvar-dekorasyon-çeşitleri

otel-duvar-dekorasyonu

otel-duvar-dekorasyonu-modelleri

otel-duvar-dekoru

otel-duvar-renkleri

Aslına bakarsanız önemsiz gibi görünen ama aslında önemi hem evimizde hem ofisimizde hem de otellerde kat ve kat artan dekorasyonda aksesuar kullanımı dikkatle üzerinde durulması gerekenler arasındadır. Lüks bir otel dekorasyonu için unutmayınız ki tek başına sadece mobilyaların şık olması yeterli olmayacaktır.