Kapalı yaşam alanlarında bulunan insanların sağlık açısından herhangi bir olumsuzluktan etkilenmemeleri için genel temizlik ve hijyene üst düzeyde özen gösterilmelidir. İnsanlar evlerine genellikle ayakkabıları ile girmeyip temiz kıyafetler ile dolaştıklarından ötürü hijyen düzeyini istenen seviyede tutmak kolay olsa da, söz konusu mekân oteller olduğunda her gün binlerce insanın ziyaret ederek dış ortamlarda kullandıkları kıyafet ve ayakkabılar ile zaman geçirdikleri mekânların temizlik düzeyi ancak en kaliteli taban kaplamaları ile mümkün olabilmektedir. Otellerde konfor ve estetik düzeyini üstün tutabilmek için parke ve ahşap yerine halı kullanılması mikrop ve bakteri üremesine davetiye çıkardığı gibi, bu tarz olumsuzluklardan etkilenmemek için uygun halı çeşitlerinin seçilmesi yeterli olacaktır. Otel halıları, içinde kir tutmayan ve kolaylıkla temizlenebilen özel ürünlerden tercih edilmelidir. Otel halılarında sağlık ilk olarak halının dokunduğu malzeme ile başlamaktadır. Yüzde yüz yün hammaddeden ve sık dokunan halılar, benzer kalitesiz modellerde olduğu gibi kiri ve tozu içine hapsetmeyecektir. Gerek ıslak gerekse kuru lekeleri yalnızca üst katmanında tutan bu halı çeşitleri, periyodik temizlikler sırasında ilk günkü temiz ve canlı görüntüsüne kavuşarak misafir ve işletmeye herhangi bir negatif etki sunmayacaktır.

otel

Otel odası halıları, lobi ve hol gibi noktalarda kullanılan modellere benzer olsa da farklılıklar içerebilmektedir. Odadaki mobilyaların genel renk ve desen uyumuna göre değişim gösterebilecek olan halılarına aynı zamanda daha yumuşak olması sağlanarak konfor bakımından üst düzeyde olması sağlanmaktadır. Yanmazlık testinden geçen tüm otel halısı çeşitleri, herhangi bir kaza durumunda kişiye ve odanın kendisine herhangi bir zarar gelmesini de rahatlıkla engelleyebilmektedirler.

otel-halıları-2

Firmamız, tüm otel mobilya ve halı çeşitlerinde ihtiyaç sahiplerine uygun fiyatlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Sektördeki gelişmeleri takip eden ekibimiz ve sizlerin değerli önerileri sayesinde her geçen gün bir adım ileriye giderek sunduğumuz ürün ve hizmet kalitesinin çıtasını arttırmaya gayret etmekteyiz.

Geniş ürün yelpazemizdeki otel halısı desenlerini web sitemiz yardımı ile inceleyebileceğiniz gibi, detaylı inceleme yapmak istediğiniz durumda mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Otel dekorasyonu alanındaki en güncel yenilik ve modeller için sitemizi sık aralıklar ile ziyaret etmenizi öneririz.