Otel Halısı ve Modelleri | Otel Mobilyaları

Otel Halısı ve Modelleri

asortie 9 Ekim 2013 17
Otel Halısı ve Modelleri

Otellerde kullanılan halılar her zaman için, yumuşak bir dokuya sahip olmalı ve temiz bir görünümü olmalıdır. Otel halıları genellikle her otel için farklı renklerde kullanılmaktadır. Otelin dekorasyonuna, otelde kullanılan mobilyalara ve otelin genel havasına en uygun şekilde halı seçimleri yapılmaktadır. Otellerde kullanılan halılar birçok farklı modelde, renkte ve dizaynda olabilmektedir. Bu yüzden standart bir halı kullanımı, her otel için geçerli olmayan bir şeydir. Otellerden bazıları her katta ve her yerde birbirleriyle uyumlu halılar kullanmaya çalışmaktadır. Otel halıları seçiminde de buna dikkat etmektedirler. Bir oteldeki halının hem uzun süreli kullanılacak olması hem de çok sayıda insanın üzerinde yürüyecek olması nedeniyle, kaliteli olmasında büyük fayda vardır. Kaliteli halıların ömrü daha uzun olacağından, kalitesiz ürünlere göre daha sık tercih edilmeleri gerekmektedir.

otel-halilari

Otel halıları konusunda yararlanabileceğiniz, farklı ve değişik ürünleri inceleyebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Bu konuda internetten basit bir araştırma yapabilir ve birçok farklı ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Otelinizde kullanacağınız halıları özenle seçmeniz sayesinde, hem uzun süre bir halı değişikliği yapmaz hem de insanların rahatına artı yönde bir katkı yapmış olursunuz. Otel halıları kullanışlı olmalarını, kolay temizlenebilmeleri ve temiz görünebilmeleri sayesinde kazanmıştır. Bu yüzden siz de, en kolay temizlenen ve en temiz görünüme sahip halılar ve renkler seçerek, otelinize şık bir görüntü vermeye çalışmalısınız. Bunu yapmanız biraz araştırma ile mümkün olduğundan, otel halıları konusunda özenli davranmanız iyi olacaktır.

otel-halısı-modelleri

Halı konusunda basite kaçmayarak, hem şık hem de kaliteli ürünler kullanmaya dikkat etmeli, odalarınızdan lobide kullanacağınız halıya kadar her tür halıyı düzgün bir şekilde seçmelisiniz. Günümüzde bir otelin başarılı olabilmesi için, her şeyinin düşünülmüş olması gerektiğinden otel halıları da önemli bir yere sahip durumdadır. Bu durumu göz önünde bulundurup, buna uygun şekilde hareket ettiğiniz zaman misafirlerinizin rahat edeceği ve otelinizden memnun kalacağı kesindir.

17 Yorum »

 1. Ali Han KALCI 10 Ekim 2013 at 22:51 - Yanıtla

  Otel halılarında en önemlisi halının mikrop barındırmamasıdır. Çünkü hergün birçok farklı insan geziyor o halının üzerinde. Dolayısı ile otel halıları her zaman hijyenik olmalı. Oteller ne kadar lüks olursa olsun temizlikler üstün körü yapılıyor.

 2. Nermin Zilan 10 Ekim 2013 at 23:12 - Yanıtla

  Avrupa’da birçok otelde artık halı kullanılmıyor. Otel halısı yerine ses geçirmeyen parke kullanılıyor. Çünkü otel halıları çok aşırı derecede mikrop yuvası.

 3. Yasemin 10 Ekim 2013 at 23:14 - Yanıtla

  Dünyanın her yerinden farklı farklı insanların kullandığı halıları ne kadar temizlersen temizle asla hijyenik olmaz. Onun için otel halıları yerine farklı seçeneklerin olası lazım.

 4. Aynur Balaban 11 Ekim 2013 at 09:46 - Yanıtla

  Bazı oteller halı kullanmıyor ama bence otel halıları otele hava katan bir şey. Otel halıları şık ve gösterişli duruyor fakat otelde halı kullanan işletme sahipleri temizliğine de o denli özen göstermeli.

 5. Gafur YILDIRIM 11 Ekim 2013 at 10:04 - Yanıtla

  Otel mobilyaları ve otel halılarında olan mikroplar İETT otobüslerinde bile yok.

 6. Şükran 12 Ekim 2013 at 17:43 - Yanıtla

  Otel halılarında altına alt kata ses geçmesin diye bir malzeme koyuyoarlar.

 7. Polat Goncalı 13 Ekim 2013 at 13:52 - Yanıtla

  OTEL HALILARI NE ÇOK SERT NE DE ÇOK YUMUŞAK OLACAK. BİR DE KİR TUTMAYAN HALI OLMASI LAZIM. ÇÜNKÜ OTEL HALILARI GERÇEKTEN MİKROP YUVASI.

 8. Atiye 14 Ekim 2013 at 14:46 - Yanıtla

  Otel halılarında butik otel işletmiş olma tecrübeme dayanarak müşteriler için en önemli olan şey şklık ve temizlik diyebilirm

 9. Pelin Acer 14 Ekim 2013 at 16:13 - Yanıtla

  Otel halılarında çok açık renkli mobilyalar kullanmamak lazım. Zaten oteller ya bordo yada koyu gri gibi kir belli etmeyecek halıları tercih ediyorlar

 10. Müzeyyen Ardıçlı 15 Ekim 2013 at 22:24 - Yanıtla

  Otel odaları temizlenirken halıların çok iyi temizlendiğini hiç düşünmüyorum.

 11. Seden Hallac 16 Ekim 2013 at 14:51 - Yanıtla

  Otel halıları genelde düz değil, desenli oluyor.Hatta birçok otel kendi logosunu halı üzerine nakış yaptırıyor.

 12. İç mimar çiğdem 16 Ekim 2013 at 15:07 - Yanıtla

  Tamam ama halı olmazsa başka ne gibi bir materyal kullanılır.

 13. Pelin Acer 17 Ekim 2013 at 12:36 - Yanıtla

  Arap tarzı otellerdeki halılar çok devasa. Genelde iran halısı kullanıyorlar.

 14. AVNİ 21 Ekim 2013 at 11:55 - Yanıtla

  OTEL HALILARI ASLINDA ŞIK GÖSTERİYOR OTELİ AMA TABİ TEMİZLİĞİNE DE ÇOK ÖNEM VERİLMELİ. OTEL HALILARI TERCİHİNDE İŞLETME SAHİPLERİ BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALI.

 15. furkan 23 Ekim 2013 at 16:32 - Yanıtla

  otel dekorasyonunda halı kullanımı bence yanlış. otel mobilyalarına uygun zemin kaplama daha mantıklı bence.

 16. şermin 1 Kasım 2013 at 16:52 - Yanıtla

  otel halısı modellerinde genellikle önce dikkat edilmesi gereken temizliği sonra modeli.

 17. Özgür Utku 10 Kasım 2013 at 13:39 - Yanıtla

  Otel halıları kesinlikle yalınayak basılmaması gereken yerlerdir. Halı ne kadar kaliteli olursa olsun her gün farklı insanların kullandığı otel halıları mikrop yuvası oluyor.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »