Otel lobi oturma grupları, müşterileri otelde karşılayan ilk eşyalardır. Bu bakımdan da otel için önemlidir. Otelin nasıl bir tarzı olduğunu hatta otelin kalitesi bu mobilyalardan belli olur. Birkaç mobilya hilesinin de kullanıldığı bu lobilerde sonuçta iyi bir görüntü için iyi bir otel lobi oturma grubu olması gerektiği bilinmektedir.

Genelde koyu renkler kullanmak.

Otellerdeki otel lobi oturma grupları genelde koyu renklidir; bordo, siyah, haki, koyu kahverengi gibi… Bunun nedeni ise otellerin temizlik ihtiyaçlarını en aza indirmektedir. Yalnız zaten otellerin kasvetli olduğunu düşünen binlerce insan varken böyle bir risk almak pek akıllıca sayılmaz. İnsanların yoldan ya da konakladığı yerden yorgun argın geldiği düşünülürse içlerini açmak gerekir, daha çok karartmak değil.

Otel lobi oturma gruplarının koyu renklerden seçilmesi lobiyi daha da küçük göstermektedir ki bu da pek hoş durmaz. Her insan otel odasının bir oda olduğunun ve ancak ölçünlü oda büyüklüğünde olduğunu bilir ama otel lobileri bu duruma düşmemelidir. Bu bakımdan da otel lobi oturma gruplarının koyu renk olması otel için onulmaz bir hatadır.

Koyu renkli otel lobi oturma grupları için bir diğer husus ise dekorasyon malzemesinin az olmasıdır. Dekorasyonu sınırlayan renklerin kullanıldığı otel lobi oturma grupları, hem çalışanların hem de müşterilerin bir süre sonra sıkılmalarına yol açacaktır.

Otel lobi oturma gruplarında kumaş seçimindeki hatalar…

Modern havanın ışığına kapılarak otel lobi oturma grupları için deriyi seçen çok otel sahibi vardır. derinin hem leke tutmaması hem de otel lobilerini güçlü gösterdiği ve rahat olduğu düşünülür. Oysaki durum tam tersidir aslında. Örneğin deri terletir. Bu bakımdan da oturan kişilerin kıyafetlerine zarar verebilir, ayrıca otel lobilerinde uzun beklemeler yapılabilir. Bu uzun beklemelerde deri koltuklar pek rahat olmayacaktır; bir süre kişinin beden şeklini alacak ve koltuğa gömülmesine neden olacaktır.

Kadife kumaş tercihi de otel lobi oturma grupları için başka bir hatadır. Otelin “daha zengin” görülmesi için tercih edilirler ama tam tersine kiri çabuk belli ettiği için kötü görüntüler oluşturacaktır. Ayrıca senelik olarak kılıf değiştirilmesi gereken bir kumaştır kadife ve maalesef de her mevsime uygun bir kumaş değildir.

Otel lobi oturma grupları için nasıl bir dekorasyon kullanılmalı?

Son zamanlarda otel lobileri için kullanılan dekorasyon yöntemi klasik akımdır. Klasik mobilyalarının otel lobi oturma grupları için seçilmesinin iki ana nedeni var : Klasik mobilyanın sağlamlığı ve klasik mobilyanın gösterişli olması… Ayrıca klasik tarz otel lobi oturma gruplarının tasarım detayları yakalandığında ve ona uygun seçimler yapıldığında tadından yenmez dekorasyonlara imza atılabilir.

Otel lobi oturma grupları için klasik tarz mobilyaların iskeletleri oldukça sağlam yapılır bu bakımdan da uzun bir süre değişim istemez. Ayrıca kumaşında kullanılan micro delikler sayesinde kumaşın kir tutma sorunu yoktur.

Klasik otel lobi oturma grupları, doğru aksesuarlar ile birleşince harika görüntülere imza atar. Bu bakımdan da otel lobisi tasarımlarında iyi bir firma bulmak gerekir; bu firmalar ise maalesef sayılıdır.

Yılların tecrübesi Asortie otel lobi oturma grupları için geliyor…

Ev, hastane, restoran, bistro tasarımlarının yanı sıra otel tasarımları da yapan ve dünya çapında üç mağazası olan Asortie, deyim yerindeyse girdiği mekanı baştan yaratmaktadır. Klasik mobilya sektörünün de önde gelen firmasıdır Asortie.

Dekorasyon ve mobilya olarak çalışan Asortie, ortama en uygun klasik tasarımı seçerek ona ait tasarım da yapmaktadır. Otel lobi oturma grupları, otel odası yatak odası gibi tasarımlarıyla oldukça ünlü olan Asortie mobilyanın çalışmaları için www.asortie.com adresine göz atabilirsiniz. Bu tasarımlara bakmadan mobilya almaya asla karar vermeyin…

girne_koltuk_takimi

nara_salon_odasi_takimi

viktoria_koltuk_takimi-1