Klasik Otel Mobilyaları ve Fiyatları | Otel Mobilyaları

Otel Mobilyalarında Klasik Tarz

asortie 3 Mart 2014 5
Otel Mobilyalarında Klasik Tarz

Bir otel odasının klasik tarzı, bir evin klasik tarzı kadar taraflı ve özenli değildir; olmamalıdır; çünkü o bir otel odasıdır. Yemek odaları olmaz ya da tavana kadar uzanan perdeler tercihe bırakılır.

Genelde otellerin klasik tarz döşenmiş odaları kral daireleridir. Bu dairelerde de bolca masif ve masife bağlı kakma, oyma sanatları kullanılır.

Perde seçimi

Klasik perdeler, güneşlik, tül ve fondan oluşur. Bu katmanlar klasik odalarda da bulunur. Bu odalar, her halükarda yere kadar uzanan perdeler yapmak zorunda değillerdir ama genelde bu uzunluk yakalanır.

Asortie Mobilya Otel Mobilyaları

klasik-otel-mobilyaları

klasik-otel-odası-dekorasyonu

lüks-otel-mobilyaları

otel-mobilyaları

Yataklar ve yatak başlıkları

Klasik bir odanın en belirgin halidir. Klasik bir yatağın, yatak başları olur. Yatak başları, kişiyi duvar soğuğundan koruğu gibi oldukça hoş görüntüler de sunar. Klasik odaların yatak başlıkları genelde ağaç olur. Ayrıca yatağın tepesinden gelen bir de cibinlik yani sineklik vardır. Yatakların ayak kısımları da yatak başlığı ile aynı desen olmak şartı ile işlemden geçer. Böylece klasik bir oda tarifi yapılmış olur.

5 Yorum »

 1. remzi sağlam 6 Mart 2014 at 16:57 - Yanıtla

  lüks otellerde klasik mobilya modelleri kullanılıyor. işimden dolayı sürekli seyahat ediyorum ve otellerde dikkat ettiğim ilk şey genellikle otele girdiğimde beni karşılayan mobilyalar oluyor. çünkü otel lobisinde iş yemeklerimizi de gerçekleştirdiğimiz için daha sonra da o oteli tercih etmem de faydası oluyor otel lobi dekorasyonunun.

 2. nazan ayaz 7 Mart 2014 at 14:36 - Yanıtla

  otel işletmecileri bir otelin dekorasyonunu yaparken öncelikle hitap etmek istedikleri müşteri kesimine karar vermeli. eğer lüks bir otelse planlanan o zaman kesinlikle klasik tarz otel mobilyaları tercih edilmeli. otel dekorasyonu bir müşteri açısından oldukça önemli.

 3. Selim 31 Mart 2014 at 13:07 - Yanıtla

  klasik mobilya tutkunu olduğumdan dolayı sadece evimde değil kaldığım otellerde de klasik mobilya kullanılması hoşuma gidiyor. otel dekorasyonu için lüks otel mobilyaları tercih eden işletmeleri tercih ediyorum hep.

 4. vildan 7 Nisan 2014 at 13:17 - Yanıtla

  asortie mobilyayı tebrik etmek gerek. gerçekten muazzam klasik otel mobilyaları tasarımlarına sahip.

 5. hüseyin 14 Nisan 2014 at 18:14 - Yanıtla

  klasik otel mobilyaları bence otelin prestijini arttıran en önemli şey.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »