İnsanlar artık yenilik istiyorlar. 20.asır insanı kesinlikle standartlıktan bıkmış bir nesil ve ne yazık ki hemen hemen tüm oteller ölçünlü şekilde tasarlanır.

Otel odalarında renk

Otel odalarının duvarları, her renge uygun değildir ama modern anlayışa sahip olan birçok otel sahibi, otel odası duvarlarını iki renge boyamıştır. Örneğin yatak baş tarafı koyu kahverengi iken, pencere ve televizyonun bulunduğu duvarlar bej ya da sıcak kum gibi tamlayıcı renkler ile boyanabilir.

Çarşaflar

Her otel odasının kendisine uygun çarşafları vardır. Genelde bu çarşaflar beyaz olur ama artık birçok otel sahibi de bu tek düzelikten sıkılmış olacak ki farklı renklerde çarşaflar kullanılmaya başlanmış.

modern-otel-dekorasyonu

modern-otel-dekorasyonu-örnekleri

modern-otel-mobilyaları

Tablolar

Otel odasına yerleştirilen tablolar, alana hareketlilik ama en önemlisi modern bir hava katmaktadır. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli şey tabloların çerçevesiz olmasıdır. Çerçeve eski zamanlardan beri klasik akımın habercisidir ve bu bakımdan bu asırda çok kullanılmamaktadır.

Yatak başlıkları

Modern otel odalarında, yatak başlıkları ağaç yerine demir ve sünger karışımı yeni nesil mobilyalardan yapılmaktadır. Eğer buna imkan yoksa sadece ve ince bir tahta ile yatak başlığı tamamlanır.