Oteller geçici süreyle sahip olduğumuz evlerimizdir. Belirli bir ücret karşılığında konaklar, hizmet alırız. Kişilerin otel seçimleri beklentilerine göredir. Beklentilerimiz yüksek ise otele giriş yaptığımızda lüks bir ortamla karşılaşmak isteriz. Konaklamak için gittiğimiz otellerde gördüğümüz ilk yer otelin lobisidir. Lobide gördüğümüz mobilyalar, aksesuarlar otel hakkında fikir edinmemizi sağlar. Otel mobilyaları birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Müşterilere fikir vermek açısından lobi mobilyaları önemlidir. Titizlikle konsepte uygun mobilyalar seçilmelidir.

Lobi kadar resepsiyon mobilyaları da aynı önemi taşır. Girişte verilen fikir otelin prestiji için önemlidir. Lobide seçilen mobilyalar kadar resepsiyon mobilyaları da titizlikle seçilmelidir. Otellerde başlıca aranan özellikler konfor ve temizliktir. Dinlenmek için, gezmek için ya da iş için gidilen seyahatlerde konakladığımız otellerde gidiş amacımız ne olursa olsun konforundan memnun kalmak isteriz. Otel mobilyası imalatı yapan firmalar kaliteli, konforlu ve dayanıklı mobilyalar üretmelidirler. Mobilya tasarımları çeşitli olmalıdır. Farklı konseptlere hitap eden tasarımlar sunmalıdırlar. Lobisinden restoranına kadar tüm mobilyalar bir ahenk içinde olmalıdır.

Firmaların konsepte özel mobilyalar üretmesi avantaj olacaktır. Türkiye’ de turizm sektörü oldukça gelişmiş bir sektördür bu yüzden otel seçeneği fazladır. Her otel sahibi sahip olduğu otelin diğer otellerden farklı olarak müşterisini çekmeyi amaçlar. Konsepte özel tasarım yapan firmalar ise bu noktada avantaj sağlayacaklardır. Düşük maliyette farklı, şık, konforlu, kaliteli ve dayanıklı mobilyalar üreten firmalar bu sektör içinde başarı elde edeceklerdir. Turizm ve otelciliğin yüksek olduğu Türkiye’ de otel mobilyası imalatı gelişen bir sektördür.

konsepte-özel-tasarım-yapan-firmalar

otel-mobilyaları

otel-mobilyası-imalatı-yapan-firmalar

otel-odası-mobilyaları

resepsiyon-mobilyaları

Otel mobilyası dediğimizde aklımıza sadece müşteriye sunulan mobilyalar gelmemelidir. Ofislerde kullanılan mobilyalar, personel odaları hatta mutfak mobilyaları bile otelin konseptine uymalı ve aynı kaliteyi taşımalıdır. Otel mobilyaları imalatı yapan firmalar hiçbir ayrıntıyı atlamadan mobilyaları büyük bir özenle tasarlamalı ve imalatı gerçekleştirmelidir. Unutmamak gerekir ki Türkiye’ye en büyük döviz girdisini turizm sektörü sağlamaktadır.