Mobilya üretiminin ayrı bir zevki de mekanlara göre tasarımlar yapmaktır. Otel mobilyası üretimi, mobilya tasarımlarının dışında olağan üstü bir farklılık göstermez. Fakat tamamen otellere bağlı mekanlar için yapılan tasarımlardır. Otel mobilyası yapan firmalar kalite ve şıklığı göz önünde tutar. Renklerin ve desenlerin uyumu tasarımcılar kadar otel yöneticileri için de önemlidir. Mekana ve odalara göre özel tasarlanan mobilyalar, müşterilerin rahatlığına göre dizayn edilir. Koyu renklerin tercih edildiği otel mobilyalarında asimetrik desenler de ön planda. Birbirinden şık modellerin konforla buluşturulduğu ürünler, müşterilerin kullanımına sunulur.

otel-lobi-mobilyaları

Otel oda mobilyaları ve otel lobi mobilyaları üreten firmalarda kalite ilke edinilmiştir. Müşteri odaklı tasarımlar yapan, pişman olmayacakları ürünler sunan firmalar, bütçe konusunda da müşteriden yana. Otellerdeki odaların özelliklerine göre yapılan tasarımlar, sağlık ve kalite standartlarına uygun üretiliyor. Konforun önemli olduğu mobilyada rahatlık kadar görsellikte aranıyor. Beğenilmesi tercih sebebini arttırırken, rahatlığı da referansı oluyor. Önerilme ve örnek verilme üretici firmalar için oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı önce müşteri isteği göz önünde tutulur. Sonrasında kendi başarılarını konuşturan mobilya firmaları tasarımları ve çalışmaları ile örnek olma yarışına girer.

otel-mobilyaları

otel-oda-mobilyaları

Bu yarışın bir parçası da müşterilerdir. Özellikle otellerinde kaliteyi sunmak ve kaliteyle anılmak isteyen otel yetkilileri, mobilyada engösterişli ve en iyisi olsun ister. Modaya uygun renklerde ve desenlerde oluşturulan mobilyalar otellerin en uygun alanlarına dizayn ediliyor. Zengin ve havalı görüntüsü ile avrupa standartlarında tasarlanan mobilyalar, ister koltuk takımı olsun ister yatak odası her şekilde konfora göre oluşturuluyor.

otel-mobilyası-üretimi

En ince ayrıntısına kadar kalite diyen mobilya üreticileri, otel mobilyalarında da oldukça başarılı. Güzel ve şık ürünleri insanların kullanımına sunmak tasarımcıyı da mutlu ediyor. Otel mobilyaları diğer ürünlere göre daha fazla kalite ve konfora sahip. Ev rahatlığında olması ve insanların içinde kendini iyi hissetmesi çok önemli.

otel-mobilyası-yapan-firmalar