İnsanlar eskiden günümüze kadar yaşadıkları alanı daima en güzel şekilde dekore etmek istemişlerdir. Herkes vakit geçirdiği alanda kullanmış olduğu eşyaların konforlu, kaliteli ve şık olmasını ister. Bu yüzden insanlar yaşadıkları her alanda en güzel dekorasyon fikirlerini uygulamaya çalışırlar.

Hepimiz biliriz ki bir alanın dekorasyonunda kullanılacak olan mobilyalar kadar aksesuarların da katkısı çoktur. Evimizde, ofisimizde yahut dönem dönem kaldığımız otellerde dekorasyon yapılırken gözardı edilmemesi lazım olan, çoğu kişinin önemsiz olarak değerlendirdiği yahut gereken titizliği göstermediği halbuki önemi büyük olan aksesuar seçimi vardır. Otel odası dekorasyonunu ele alacak olduğumuzda otel işletme sahiplerinin çoğunun bu noktada titiz çalıştığını görüyoruz. Çünkü otel işletme sahiplerinin amacı; müşteriye otelde konakladığı süre içerisinde evindeki rahatlığı ve konforu sunmanın yanı sıra görsel açıdan da estetik güzellik sunmaktır. Görsel güzellik de ancak ve ancak mobilyaları tamamlayıcı nitelikte kullanılacak olan küçük aksesuarlardır. Bu aksesuarların arasında yer alan avize, halı, perde, abajur, biblolar otel odası mobilyaları ile ne kadar uyumlu olursa ortaya o kadar profesyonel bir dekorasyon çıkacaktır. Otel odası aksesuarları arasında yer alan tablolar da unutulmamalıdır. Kaldığınız otel odasında yer alan şık bir tablo estetik anlamda size görsel güzelliği sunacaktır ve böylelikle otelde kaldığınız süre içerisinde hem konforu hem de estetiği birarada yaşayacaksınızdır.

otel-odası-dekorasyonu

otel-odası-aksesuarları

otel-oda-içi-aksesuarlar

otel-oda-aksesuarları

Sonuç olarak baktığımızda aksesuarların önemi azımsanamayacak derecede önemlidir. Hele ki oteller gibi müşteri çekmeyi ve müşteriyi memnun etmeyi amaçlayan kurumlar için bunun önemi daha da artmaktadır. Lüks oteller bu konuda sadece otel odası aksesuarlarına değil aynı zamanda otel lobisinde kullanılan aksesuarlara da gereken önemi vermektedir.