Otel Odası Mobilyası ve Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Müşterinin kapıdan içeri girdiği andan itibaren iyi hissetmesini sağlaması gereken otellerde, kısa süreli konaklama gerçekleştirilir. Birçok farklı insanın barındığı bu alanların temizliği, bütünselliği ve kullanışlılığı oldukça önemlidir. Otel sahipleri otel odası mobilyası ve dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu iç mimarlarına sorarken, farklı seçenekler arasından karar vermekte zorlanırlar. Bunun için otelin odalarındaki tele dekorasyona karar verilmesi lazımdır. Yani klasik mi lüks mü yoksa modern bir oda mı yaratılacağı kararlaştırılması gereken ilk konudur.
otel odası mobilyası
Delüx otel odası

5 Yıldızlı Otellerdeki Mobilyalar

5 yıldızlı otellerde restoranlardan tuvaletlere kadar her bir detayın özenle seçildiği ve masraftan kaçınılmadığı görülür. Bu yüzden ışıklandırmalar da özen gösterilen alanlardandır. Otelin odalarının ışıklandırması müşterinin tercihine göre kolay bir şekilde ayarlanabilen ışıklardan olmalı, banyo bölümü de hijyenik olmalıdır. Yataklar ve oturma grupları da konforlu olmalı, rahatlığın sağlandığı modeller olmalıdır. Görsel açıdan iyi olan ama konforlu olmayan ürünler tercih edilmemelidir.

Özgün Mobilya Tercihleri

Benzersiz ve özgün bir otel odası mobilyası ve dekorasyonu pahalı olabilir. Bu yüzden özel siparişle yaptırdığınız otellerinizde, iyi bir teklif alabileceğiniz alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Çok pahalı gibi görünen bazı kurumlar size en uygun teklifleri verebilir. Bu nedenle dekorasyon için önceliğiniz uzman birinden destek olmalı alanları en iyi nasıl kullanabilirsiniz buna profesyonel bir göz karar vermelidir.
otel dekoru
Caprice otel mobilyası

Otel Dekorasyonunu Kim Yapar?

Bir iç mekanın her detayını iç mimarlar yapar. Bu şekilde her bir alanın en iyi şekilde kullanılması sağlanırken, mekandan maksimum kat elde edilir. Müşteri için konforlu, şık ve estetik görünen alanlar yaratılır ve otel odası mobilya alışverişini yapmak için günlerce beklemeye gerek kalmadan, iç mimarın direktifleri ile ilgili yerlerden yapmak mümkündür.

Otel Odası Mobilyası Tarzı

Otelin modern ya da klasik stili yansıtması konusunda ne tür bir düşünceniz varsa, ona göre mobilya seçimleri yapmanız gerekmektedir. İsterseniz eski, isterseniz modern görünen bir alan yaratmak için iç mimara direktif vererek ona uygun bir ta ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Aksi halde her yer birbirinden bağımsız ve ayrık görünebilir.
otel mobilyası
Elena otel odası