Kafasında tam olarak hangi otelde kalacağını kararlaştıramamış bir müşteri, şans eseri gittiği bir otelde, karşılaşacağı ilk şey resepsiyondur. Dolayısı ile resepsiyon ilk izlenim anlamında oteller için son derece önem teşkil etmektedir. Otelin vitrini olarak adlandırmak yanlış olmasa gerek. Çalışan personeller kadar önem teşkil eden bir diğer elaman ise otel resepsiyon masasıdır.

otel-mobilyaları

Otel resepsiyon masası tasarımları çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Cam ahşap yada metal malzemelerden oluşan, otelin genel görüntüsüne uyumlu tonlarda olabilirler. Geniş ve büyükçe yapısı ile her türlü kalabalık müşterilere hızlıca hizmet verme açısından önem arz etmektedirler. Gelen bir müşteriyi karşılama açısından, sağlam ve dinamik bir görüntü çizen masalar ilk izlenim babında etkili bir etkiletişim aracıdırlar. Otelin vitrini olan bu masalar, bulunduğu yerin olanaklarına göre ebat ve çeşitliliklerdedir. Geniş bir yer ayrılmış olan bir resepsiyonda bulunan masa, resepsiyonun tamamını adeta kucaklayan bir nitelikte uzun ve geniştirler. Renk seçimi bulunduğu alan ile uyum içerisinde olmak zorundadır. Örneğin; Zümrüt renginde bir mermer zemin üzerinde yine aynı tonlarda bir kaide gibi yükselen masa kadar etkileyici ne olabilir? Gelen misafirler daha otele ilk adımlarında böylesine görkemli bir karşılama masasının karşısında, otelin kalitesini çabuk kavrayacaktır. Öte yandan daha küçük otellerde ise yine resepsiyon masaları aynı işlevi görürler, resepsiyonun bulunduğu alan dar da olsa, bulunduğu mekana ayak uydurabilecek cinsten olmalıdır. Masa seçimi bu anlamlarda, resepsiyonun yükünün bir bölümünü taşıdığını da unutmamak gerekir. Gelen onlarca misafir arka arkaya kuyruk oluşturmaktansa, yana yana sıralanarak yetkililerle yüz yüze görüşme imkanı bulması, en doğal haklarıdır.

otel-resepsiyon-masaları

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurduğunda, önemi büyük olan otel resepsiyon masaları fiyatları ebat ve kullanıldığı malzemeye göre farklılık göstermektedir. Ahşap ve camdan yapılmış kaliteli bir ürün ile sadece MDF den yapılmış standart bir ürün aynı hissiyatı yaratmakta zorlanacaktır. Etkileme açısından, renginden konsepte uyumluluğuna, kullanılan malzemesine kadar bu masalar, oteller için hayati önem teşkil etmektedirler.

otel-resepsiyon-masaları-tasarımları