Klasik tarzın hakim olduğu mekanlardan biri restoranlardır. Dolayısıyla otel restoranlarında da klasik tarza sık sık rastlarız. Klasik dekorasyonun herkesçe kabul görmesi ve mekanı lüks göstermesi bunun en temel sebebidir. Klasik dekorasyonun romantizmle de eşleştirilmesi, restoranlarda ilk tercihin klasik mobilyalardan yana yapılmasının sebeplerindendir.

Otel restoranları aynı zamanda düğünlere ve çeşitli davetlere de ev sahipliği yaparlar. Bu nedenle restoranda klasik dekorasyonu kullanmak en doğru karardır. Her zaman estetiği ve zenginliği çağrıştıran klasik tarz çoğu otelin her mekanını süslemektedir. Restoranlarda zengin bir görünüm kullanılması müşteri memnuniyeti açısından da önemlidir. Bir de yemekler güzelse müşterinin beklentileri karşılanmış olur.

Bir otel restoranında kullanılacak her aksesuarın klasik olması da bu restoranın görüntü kalitesini arttıracaktır. Klasik masa ve sandalyeler, avizeler, duvar kağıtları, halılar, peçeteler her birinin kullanımında uyuma ve estetiğe önem verilmelidir. Klasik tarz en çok da restoranlara yakışır zaten. Evinde klasik mobilyalar kullanmaktan hoşlanmayanlar bile bir restorana gittiklerinde klasik mobilya dekoru görmekten hoşlanırlar. Otel restoranları daha ciddi bir görünüm kazanmak için de klasik dekorasyon kullanabilirler.

otel-lobi-mobilyaları

otel-koltuk-takımlarıel