Otellerin dekorasyonuna önem vermek otele fayda sağlayacaktır. Otelin kimliğinin oluşmasında dekorasyonun son derece önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla otelin en ufak ayrıntısından en büyük mobilyalarına kadar her şey ince bir şekilde düşünülmelidir. Bu sağlandığında otelin kendi kimliğini oluşturması sağlanacaktır. Dolayısıyla müşteriler de daha huzurlu olacaktır.

lüks-otel-sandalyeleri

Renkler bu anlamda son derece önemlidir. Bunun yanında model de önemli olan başka bir unsurdur. Renklerin ve modelin uyumunun sağlanması şıklığı beraberinde getirecektir. Otel sandalyeleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey rahatlıktır. Rahat bir şekilde oturulabilecek olan ister deri kumaştan, ister tahtadan ister demirden olsun pek çok farklı sandalye yapılabilir. Bunun yanında sağlamlık da son derece önemlidir. Demir sandalyeler genel olarak en sağlam olan sandalyeler olarak nitelendirilebilir. Bunun yanında kaliteli ahşaptan yapılmış olan sandalyeler de aynı derecede sağlam olabilmektedir.

otel-sandalyeleri

Otel sandalyelerinin işçiliği de önemlidir. Genellikle profesyonel olan otellerde sandalyeler tasarlanırken ciddi bir işçilikle yapılmış olmasına özen göstermek gerekmektedir. İşlemelerin ve desenlerin şıklığı bulunulan ortamı değiştirecektir. Bunun yanında otel sandalyelerinin modelinin diğer mobilyalarla uyumu da son derece önemlidir. Sandalyelerin tasarımında mekan tasarımını da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu nedenle sadece mobilya tasarlayan firmalarla çalışmak yerine aynı zamanda mekan tasarlayan firmalarla çalışmak gerekecektir.

otel-sandalyeleri-fiyatları

otel-lobi-sandalyeleri

Otel sandalyeleri arasından kolay taşınabilir ve pratik bir şekilde hareket eden sandalyeler tercih edilebileceği gibi daha ağır olan modeller de seçilebilir. Bu tamamen otelin kendi kişiliği ile alakalıdır. Ağır bir imajı olan oteller genellikle daha klasik ve ağır olan sandalye modellerini seçmektedir. Ancak daha spor modelleri tercih eden pek çok otel bulunmaktadır. Otelin kaç yıldızlı bir otel olduğu ve kimleri ağırladığı da bu noktada önemlidir. 5 yıldızlı otellerin pek çoğu daha klasik otel sandalyeleri seçmekte ve işçiliğe oldukça önem vermektedir. Firmamız bu konuda son derece profesyonel çalışmaktadır.

otel-restaurant-sandalyeleri