Otel Tasarımları | Otel Mobilyaları

Otel Tasarımları

asortie 22 Kasım 2013 3
Otel Tasarımları

Otellerde son yıllarda öyle tasarımlar ortaya çıktı ki çıta gittikçe daha yükseğe uzanıyor. Buna bağlı olarak bu tarzdaki özel olarak tasarlanmış otellerde bir gecelik konaklamanın bedeli de aynı şekilde yükseliyor. Bir otel için görsellik en önemli faktörlerden biri olduğuna göre bunun ilk aşaması otelin binasının tasarımıdır. Hem dünyada hem ülkemizde öyle otel yapıları var ki oldukça etkileyiciler. Bu tarz yapılar genel olarak daha çok iş merkezlerinin, bu tarz misafirleri sık sık ağırlayan bölgelerin olduğu şehirlerde yer alıyor. İstanbul’da son yıllarda inşa edilen otellere bakacak olursak bunu da kanıtlar. Müşteri portföyüne bakacak olursak yurt dışından gelenlerin ve iş adamlarının çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Bu açıdan yapısal açıdan otel tasarımı otelleri bir adım öne çıkarıyor.

otel-bina-tasarımı

modern hotel lobby design, modern design, lobby design

Otel tasarımlarında ikinci aşama ise otel oda tasarımları oluyor. Bu kategoride de çok farklı örnekleri görebiliriz. İstanbul otellerinden bahsetmişken aynı konu üzerinden gidebiliriz. İstanbul otellerinin tasarımları genelde Osmanlı motiflerini içeriyor. Ya genel anlamda klasik bir hava estiriliyor ya da modern bir tarza sahip oluyor. Modern bir tarzda da dekore edilmiş olsa bu tarz geleneksel öğelere detaylarda rastlayabiliyoruz. Yabancı konukların beklentisinin bu açıdan oldukça belirleyici olduğunu söylemek mümkün.

otelin-binasının-tasarımı

otel-odası-tasarımları

Bir otelin tasarımı ve dekorasyonu söz konusu ise odaları, lobisi, odaların içinde yer alan bölmeler, banyo ve ortak alanlara kadar tüm bölümler ciddi bir öneme sahip. Maksat misafirlerin gözünde pozitif bir imaj bırakmak olduğundan başarı yakalamak isteyen işletmeler tüm detaylara ekstra özen gösteriyor. Hatta misafirlerin gelmeden önce internetten araştırma yapma ihtimali de önemli bir adım. Bu yüzden profesyonel anlamda iş yapan otellere bakarsanız aynı tasarım harikalarını otel web sitesi tasarımlarında da görürsünüz. Sonuç olarak bu işi bir bütün olarak ele alınmalı. Otele gelmeyi planlayan ve konaklayanlar açısından kafalarında hiçbir boşluğun oluşmasına fırsat vermemek gerekiyor.

otel-tasarım

otel-tasarımları-fikirleri

3 Yorum »

  1. zehra 22 Kasım 2013 at 17:38 - Yanıtla

    kesinlikle harika otel tasarımları var. zaten otelin dış tasarımı otel hakkında fikir veriyor müşterilere. ondan sonra da otel iç dekorasyon önem kazanıyor.

  2. Bekir Aydın 24 Kasım 2013 at 22:04 - Yanıtla

    oteller hem bina olarak gösterişli olmalı hem de iç dekor olarak müşterileri etkilemeli. tabiki öncelikle dışarıdan binanın görüntüsü etkiler ve az çok otel dekorasyonu hakkında az çok fikir sahibi olmamızı sağlar.

  3. Şermin 24 Kasım 2013 at 22:11 - Yanıtla

    otel odası tasarımları otel binası tasarımı lobi dekorasyonu gibi alanlar otel için dekorasyonun en önemli olduğu alanlardır.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »