Otellerde daha çok şirketlerin, kamu kurumlarının, dernek ve vakıflarla çok özel işler için bir araya gelen sayıca fazla grupların toplanacağı Otel toplantı odası masalarının tasarımı oldukça önemlidir. İnsanları yormayacak kalite ve konforda olması gereken toplantı odası masalarının yerden yükseklikle 90 – 100 cm boyutlarındadır.

Sandalyelerin rahat ve konforlu olmasının yanında, terlemeyen ve kir tutmayan kumaş ile masaların kolay çizilmeyecek özellikte olması görüntü kirliliğini azaltacaktır. Konferans, seminer veya eğitimlerde kullanılan Otel toplantı odası masaları genellikle dikdörtgen şeklinde olup, konuşmacının veya ekranın olduğu kısma göre ayarlanmış halde katılımcılara sunulmuştur. Bazı otel toplantı odalarında masalar büyük dairesel şekilde olup etrafında 12 – 16 kişilik bir katılımcı ile işlevini sürdürmektedir.

Otel toplantı odası masaları bazı tasarımlarda uzun kenarı oldukça fazla olan dikdörtgen şeklinde olup, bu kısa kenar 120 -14 cm ve uzun kenar 300 – 500 cm olup konuşmacı veya programı yöneten kişinin baş kısımda olduğu tasarımlarla çok daha ferah, kolay, şık ve düşünülmüş ürünlerdir.

otel-toplanti-masasi